Stogo saugos elementai

Stogas turi būti saugus, net jei ant jo užlipti tenka retai, stogams taikomi ir teisiniai saugumo reikalavimai. Stogo saugos elementai užtikrina ne tik žmogaus saugumą ir patogesnį darbą ant stogo, bet ir apsaugo šalia stogo esančius žmones, automobilius, dekoratyvinius kiemo augalus ar kitus daiktus.

Pagal funkcionalumą jie skirstomi į keturias pagrindines grupes – tai sniego užtvaros, sieninės ir stogo kopėtėlės, horizontalumą užtikrinantys stogo tilteliai, o aukštesniems pastatams – apsauginės tvorelės. Atsižvelgiant į stogo dangos tipą, stogo formą ir stilių parenkami būtini ir tinkami saugos elementai bei atitinkamos tvirtinimo ir sandarinimo detalės. Stogo saugos elementus geriausia įsigyti ir montuoti dengiant stogą – taip išvengiama klaidų. Bendradarbiaudami su patikimais gamintojais, galime jums pasiūlyti aukštos kokybės stogo saugos elementus, tinkančius įvairios paskirties pastatų stogams, atliekame ir jų montavimo darbus.

Sniego užtvaros

Sniego užtvaros, dar kartais vadinamos sniego gaudyklėmis ir barjerais. Sniego užtvaras būtina įrengti bent ties įėjimais, įvažiavimais į garažą, terasomis ir visur kitur, kur šalia vaikšto žmonės ar parkuojami automobiliai. Taip pat sniego užtvaras būtina įrengti stogo vietose, kur sniego ir ledo nuošliaužos krisdamos galėtų sugadinti žemiau esančius stogus, lietaus nuvedimo sistemą ar kitus stogo komponentus.

Visoms stogo dangoms

Sieninės ir stogo kopėtėlės

Stogo kopėtėlių tvirtinimas parenkamas ir sureguliuojamas pagal konkrečią stogo dangą, kad vaikštant stogu danga nebūtų gadinama, t. y. nesusibraižytų, nesusilankstytų, nebūtų trupinama ar laužoma. Renkantis sienines ir stogo kopėtėles verta atkreipti dėmesį, ar jos yra pakankamai plačios ir tvirtos, ar komplekte yra numatytas patogūs turėklai.

Visoms stogo dangoms

Stogo tilteliai

Tai tvirti, horizontalūs takeliai, užtikrinantys saugų ir patogų priėjimą prie reikiamos vietos stačiomis. Jų konstrukcija itin tvirta, užtikrinanti itin gerą batų padų sukibimą net ir lietingu oru, prie jų galima segti saugos diržą. Pasinaudodami tokiu tilteliu ant stogo stovėsite lyg ant žemės, galėsite saugiai išvalyti kaminą, profilaktiškai prižiūrėti saulės kolektorius ar pan.

Visoms stogo dangoms

Apsauginės tvorelės

Ant stogų, kurių nuolydis didesnis nei 7 laipsniai, o aukštis iki karnizo 7 ar daugiau metrų, o taip pat ant visų stogų, kai pastato aukštis didesnis nei 10 m, būtina įrengti ne žemesnes nei 60 cm apsaugines tvoreles. Jei jūsų namo stogui reikia naudoti ir sniego užtvaras, ir tvoreles, siūlomas sprendimas „du viename“ (tvorelė ir sniego užtvara viename). Tokiu būdu reikia mažiau tvirtinimo elementų nei naudojant atskirus gaminius ir stogas atrodo estetiškiau. Toks sprendimas puikiai tinka visuomeniniams pastatams: mokykloms, poliklinikoms, daugiabučiams, parduotuvėms, t. y. visur, kur aplink stogą vaikšto žmonės, yra automobilių parkavimo aikštelės ir pan.

Visoms stogo dangoms

Turite klausimų? Susisiekite!